Straty związane z nagłym spadkiem napięcia lub brakiem zasilania w szczególności dotyczą dużych firm, które nie mogą sobie pozwolić na zatrzymanie swojej pracy a tym bardziej na dłuższy przestój. Świadomość konsumentów jednak z dnia na dzień rośnie przez co wielu użytkowników domowych oraz małych firm decyduje się także na zabezpieczenie swojego sprzętu kupując UPS. Zasilacze awaryjne CyberPower gwarantują ochronę przed zakłóceniami i przepięciami systemów komputerowych, małych komputerów domowych a także konsol do gier, sieci bezprzewodowych i różnych urządzeń peryferyjnych. Jest to zatem kompleksowe rozwiązanie. Jaki jednak model wybrać?
Dedykowane dla zastosowań biurowych i domowych systemy UPS dostępne są w formie TOWER oraz BRICK. Urządzenia TOWER pozwalają na obsługę obciążeń od 600 do 2200 VA:
…natomiast BRICK obsługują obciążenia od 600 do 1200 VA:
Oprócz obciążenia przed zakupem warto także sprawdzić pozostałe funkcje zasilaczy.
Dostępne w ofercie CyberPower zasilacze awaryjne posiadają dynamiczną zdolność poprawy napięcia dzięki automatycznej regulacji napięcia (AVR – automatic voltage regulator), która pozwala stabilizować napięcie wejściowe w przypadku jego nieprawidłowych wahań:
Jeżeli pojawi się awaria lub niebezpieczne spadki napięcia, UPS przełączy się na zasilanie bateryjne co pozwoli na niezakłócone działanie systemu:
Wszystkie zasilacze awaryjne CyberPower z opisywanej linii produktowej są także kompatybilne z generatorem. Dzięki AVR w tym przypadku również nie ma mowy o niechcianych skokach napięcia:
Opisywane modele zasilaczy CyberPower posiadają topologię line-interactive. Co to oznacza? W praktyce jest to bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ przełączenie na pracę z baterii odbywa się znacznie szybciej oraz nie powoduje zakłóceń. Przełączenie na moduł bateryjny następuje w ciągu kilku do kilkunastu milisekund – oczywiście im szybsze przełączenie tym mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia systemu na skutek nagłego zaniku napięcia.
Większość z oferowanych modeli pozwala także na wymianę samego modułu bateryjnego – można tego dokonać w modelach zarówno bricks jak i tower. Nie jest wymagane angażowanie serwisantów, cały zabieg można przeprowadzić samodzielnie w sposób bezproblemowy.
Niektóre modele posiadają także intuicyjny wyświetlacz LCD, który dostarcza użytkownikom wielu przejrzyście przedstawionych informacji w czasie rzeczywistym o stanie zasilacza UPS. Wyświetlane informacje to napięcie wejściowe i wyjściowe, pojemność baterii, czas pracy systemu i poziom obciążenia.
Pełna ochrona przed zakłóceniami jest także dostępna dla podłączonych telefonów, faksów, modemów, sieci i telewizji kablowej. Urządzenie UPS niweluje także nagłe skoki napięcia i zakłócenia dla urządzeń sieciowych.
Dwie serie z opisywanych urządzeń – BRICs LCD i PFC Sinewave pozwalają także na zasilanie urządzeń peryferyjnych, na przykład smartfonów bezpośrednio ze znajdujących się na przednim panelu gniazd USB, bez konieczności zajmowania tylnych gniazd.
Niektóre z urządzeń posiadają także porty komunikacyjne, które umożliwiają pełną kontrolę ich pracy za pomocą zainstalowanego na komputerze oprogramowania PowerPanel Personal Edition. Oprogramowanie pozwala na monitorowanie w czasie rzeczywistym stanu zasilacza UPS, rejestrowanie zdarzeń, konfigurację czasu pracy i planowanie wyłączenia lub włączenia systemu w zależności od preferencji użytkownika.
Podsumowując:
Urządzenia UPS marki CyberPower oferują rozwiązania takie jak:
– kompatybilność z generatorem;
– bateria wymieniana przez użytkownika;
– panel sterowania LCD;
– ochrona linii danych;
– port ładowania USB;
– czyste sinusoidalne napięcie wyjściowe;
– zarządzanie zasilanie UPS;
– technologia GreenPower UPS.
Urządzenia UPS marki CyberPower oferują kompleksowe działanie i dzięki wielu funkcjom najlepiej sprawdzą się w pracy w Twoim biurze lub domu.